MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA
Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na wprowadzaniu specjalistycznym penem substancji czynnych na precyzyjnie określoną głębokość, przy pomocy pulsujących igieł. Wytworzone mikrokanaliki umożliwiają dostarczanie substancji czynnych, zawartych w ampułkach, do naskórka i skóry właściwej zapewniając niezwykle skuteczną stymulację fibroblastów. Mikrouszkodzenia, do których dochodzi w trakcie zabiegu pobudzają naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry, dzięki zwiększonej fizjologicznej produkcji kolagenu.
W zależności od aktualnych potrzeb skóry oraz jej kondycji do zabiegu wykorzystuję odpowiednio dobrane preparaty, tzw. mezokoktajle, zawierające substancje aktywne min: kwas hialuronowy, witaminy E/A/C, aminokwasy, minerały, koenzymy, czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne.
Stosowane przeze mnie do zabiegów urządzenie MezoPen® minimalizuje efekty przypadkowego uszkodzenia skóry. W odróżnieniu od zwykłych rollerów z igłami MezoPen® nakłuwa skórę precyzyjnie od góry. Działa znacznie delikatniej i skuteczniej. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,25 mm do 2 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły. Zastosowanie MezoPen® a w odczuwalny sposób zmniejsza bolesność, skraca czas podrażnienia pozabiegowego i powrotu klienta do codziennych czynności.
Cena: 250-350 zł
Opis działania:
Kontrolowana precyzja MezoPen® pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.
Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej. Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, korneocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy. Ostatnia faza mechanizmu działania MezoPen’a skutkuje przebudową i remodelingiem tkanek poddanych zabiegowi. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu.
Kwintesencją działania urządzenia są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy i remodelingu tkanek.
Mechanizm działania:
-
stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
-
stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
-
poprawa gęstości i elastyczności skóry
Wskazania do zabiegu:
-
drobne, płytkie zmarszczki
-
blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe
-
skóra zwiotczała, cienka
-
rozszerzone pory
-
odmładzanie skóry na dłoniach
-
rozstępy
Jak przebiega zabieg?
Zabieg trwa około godziny. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują skórę do regeneracji. Zabieg jest wykonywany przy użyciu sterylnej, jednorazowej głowicy wyposażonej w 12 sterylnych tytanowych mikroigieł. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych lub napinających. Podczas zabiegu może być odczuwalna delikatna bolesność w obszarze poddanym zabiegowi. Częstotliwość oraz nasilenie dyskomfortu będą się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.
Bezpośrednio po zabiegu odczuwane jest lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez kilka dni na skórze poddawanej zabiegowi może być widoczne zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie. Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.
Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.
Efekty
Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, makijaż jednak najszybciej można nałożyć po 8 godzinach od zabiegu
Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków na poddane zabiegowi okolice celem zmniejszenia obrzęku.
Należy unikać słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu.
Przez 28 dni po zabiegu należy stosować krem ochronny z SPF 50, który należy nakładać na skórę kilka razy w ciągu dnia.
Przeciwwskazania do zabiegu
-
choroby nowotworowe
-
choroby przewlekłe związane z układem krążenia
-
zaburzenia krzepnięcia krwi
-
uczulenia na tytan (w przypadku igieł tytanowych)
-
uczulenie na stal chirurgiczną (w przypadku igieł wykonanych ze stali chirurgicznej)
-
choroby takie jak: epilepsja, cukrzyca, żółtaczka, białaczka
-
operacje i zabiegi chirurgiczne przebyte w ciągu pół roku
-
stany zapalne (skóry i wewnątrz organizmu)
-
infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (opryszczka)
-
przyjmowanie antybiotyków i 14 dni po zaprzestaniu ich stosowania
-
łuszczyca
-
ciąża, a także karmienie piersią
-
czynny trądzik ropny
-
trądzik różowaty
-
masaże i zabiegi rozgrzewające w miejscu nakłuć (wykonywane w dniu zabiegu)
-
opalanie i sauna w ciągu 3 dni przed zabiegiem
RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA
(RFM)
Opis działania:
Radiofrekwencja mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry igłami oraz jednoczesnej emisji fali radiowej. Wkłuć dokonuje się specjalnym urządzeniem z głowicą wyposażoną w podgrzewane mikroigły. Do aparatu zakłada się jednorazowe kartridże, które mogą zawierać od 20 do około 100 igieł. Temperatura 40-70 stopni Celsjusza dociera na odpowiednią głębokość skóry i uaktywnia właściwe procesy naprawcze. Głębokość wkłuć ustalana jest indywidualnie w zależności od wybranego obszaru ciała. Mikrouszkodzenia stymulują organizm do wytwarzania nowych włókien kolagenowych i regeneracji skóry.
Wskazania do zabiegu:
-
wiotkość skóry,
-
opadające policzki, tzw. chomiki;
-
zmarszczki;
-
rozszerzone pory;
-
kurze łapki;
-
blizny potrądzikowe i urazowe;
-
przebarwienia;
-
rozstępy;
-
cellulit;
-
nadmiar skóry na powiekach.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg rozpoczyna się nałożeniem kremu znieczulającego. Następnie dobierana jest odpowiednia grubość igieł, moc i długość impulsu. Gdy znieczulenie zacznie działać, przeprowadza się nakłuwanie. Zabieg trwa 20-40 minut i może być stosowany przez cały rok, gdyż (w przeciwieństwie do lasera) nie działa na zasadzie wywoływania oparzeń skórnych. Po nakłuwaniu może wystąpić miejscowy obrzęk oraz rumień. Objawy te ustępują około po godzinie.
Efekty
-
poprawa napięcia i kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu
-
poprawa napięcia i kondycji skóry brzucha, ud, ramion
-
lifting twarzy i szyi, podniesienie owalu twarzy i podbródka
-
spłycenie zmarszczek i bruzd (szczególnie w trudnych okolicach warga górna, pod oczami)
-
zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”
-
odbudowa kolagenu, pogrubienie i ujędrnienie struktury skóry
-
redukcja rozstępów.
Zalecenia po zabiegu
Zabiegi można wykonywać przez cały rok, nawet latem, nawet na opaloną skórę.
Oczywiście przez miesiąc po zabiegu należy stosować zaleconą fotoprotekcję oraz stosować się do pozostałych zaleceń podanych w trakcie sesji zabiegowej.
Częstotliwość: zabieg wykonywany w serii 4-6 spotkań, co 4-6 tygodni
Przeciwwskazania do zabiegu
-
Porównując do innych, inwazyjnych zabiegów, przeciwwskazań do wykonania RF mikroigłowej jest znacznie mniej.
-
W zasadzie głównym przeciwwskazaniem są:
-
zaburzenia gojenia się,
-
epilepsja
-
ciąża
-
rozrusznik serca.
Radiofrekwencja mikroigłowa (ang. Fractional Microneedle Radiofrequency – RFM) to zabieg, który stanowi połączenie radiofrekwencji oraz mezoterapii mikroigłowej. Jednoczesne zastosowanie obydwu terapii działa synergistycznie i pozwala na uzyskanie lepszych rezultatów niż w przypadku poddania się jednemu z wymienionych zabiegów. RF mikroigłową poleca się osobom, które chcą zachować młody wygląd przez dłuższy czas. Spektrum wskazań terapeutycznych jest dosyć szerokie. Frakcyjna RF mikroigłowa świetnie się sprawdza w tzw. liftingu skóry twarzy, szyi i innych obszarów ciała. Daje super efekty w usuwaniu rozstępów, zdecydowanie przewyższając wszelkie do tej pory stosowane metody. Poza tym jest skuteczna w usuwaniu zmarszczek, szczególnie w trudnych okolicach (warga górna, pod oczami) oraz blizn. Radiofrekwencja może więc służyć zarówno jako terapia anti-aging. jak i zabieg rewitalizujący na twarz. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to także sposób na redukcję niedoskonałości na ciele: rozstępów, cellulitu, czy luźnej skóry. Z jej pomocą można też poprawić kondycję brzucha po ciąży.
Radiofrekwencja mikroigłowa (RFM) to zabieg, który polega na wykonaniu mikronakłuć skóry z jednoczesnym ogrzewaniem tkanek za pomocą fali radiowej. Ten tzw. termolifting daje efekty w postaci spłycenia zmarszczek, poprawy owalu twarzy oraz ujędrnienia skóry. Z powodzeniem stosuje się go również w celu spłycenia blizn i rozstępów oraz przywrócenia twarzy kolorytu i blasku.
Cena:
Twarz/Szyja/Dekolt 450/500/550 zł
Oczy 350 zł
Rf - 250 zł
FALA RADIOWA
Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, wytwarzane przez prąd zmienny i w szerokim zakresie częstotliwości są wykorzystywane w kosmetologii w zabiegach nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.
Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji opierają się na wywołaniu efektu termicznego w tkance. Urządzenia stosowane przy wykonywaniu tego typu procedur wyposażone są w elektrody, między którymi przepływa prąd oraz specjalne systemy chłodzące, ewentualnie żele nanoszone na skórę, które chronią ją przed oparzeniem.
Opis działania:
Główne działanie biologiczne polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 54°C. Pod wpływem ogrzania ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Przegrzanie przyczynia się do stymulacji fibroblastów, a tym samym odbudowy oraz wytwarzaniu nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu zjawisku uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry, poprawy jej elastyczności, gęstości oraz poprawy owalu twarzy i kolorytu twarzy.
Mechanizm działania:
Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację (rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie ich przepuszczalności). Ten rodzaj ciepła nazywany jest ciepłem endogennym, czyli wytwarzanym wewnątrz tkanek. Promieniowanie RF w znacznym stopniu jest absorbowane w podskórnej tkance tłuszczowej, mięśniach, płynach ustrojowych i narządach miąższowych.
Wzrost temperatury wywołuje rozluźnienie mięśni.
Wskazania do zabiegu:
-
minimalizacjia zmarszczek,
-
zwiększenia elastyczności skóry,
-
modelowania owalu twarzy i poprawy jej wyglądu
-
redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej,
-
zmniejszenia problemów związanych z cellulitem,
-
modelowania sylwetki w zabiegach na ciało.
Jak przebiega zabieg?
Najpierw skóra pokrywana jest warstwą żelu, który ma na celu ułatwienie przenikania fali w głąb skóry. Następnie za pomocą specjalnej głowicy emitowana są fale elektromagnetyczne. Temperatura podczas zabiegu jest kontrolowana i dobierana do reakcji skóry.
Efekty
Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.
Przeciwwskazania do zabiegu
-
stany zapalne, stany gorączkowe,
-
historie nowotworowe,
-
ciąża oraz okres karmienia,
-
stwardnienie rozsiane,
-
rozrusznik serca i zastawka serca,
-
niewydolność serca i nadciśnienie tętnicze,
-
zaburzenia czucia,
-
żylaki, stany zapalne żył,
-
infekcje wirusowe i bakteryjne skóry,
-
zaburzenia tarczycy,